Izraelské letectvo zničilo v Sýrii bezpilotní letouny používané na odhalování IS

DAMAŠEK | Izraelská letadla zaútočila na bezpilotní stroje, které byly používány pro odhalování stanovišť bojovníků skupiny Islámský stát, uvádí se ve zprávě Operativního štábu spojenců Sýrie. Zprávu má k dispozici agentura RIA Novosti, informuje Sputnik, jenž je stejně jako RIA Novosti součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek

Bezpilotní letouny se nacházely na letecké základně T-4, na níž byl proveden nálet. „Tyto bezpilotní letouny byly používány od začátku krize v Sýrii ke shromažďování informací v boji proti teroristickým skupinám a v první řadě proti IS,“ uvádí se v dokumentu. Příslušníci syrské armády tvrdí, že bezpilotní letouny hrály velkou roli v očišťování východních území od IS.

Operativní štáb spojeneckých sil vyvrátil informaci o tom, že jejich bezpilotní letoun narušil vzdušný prostor Izraele, a prohlásil, že je to lež a zkreslování reality. Tisková služba Armády obrany Izraele sdělila, že brzy ráno vojáci zadrželi íránské bezpilotní letadlo vyslané ze Sýrie. Důkazy zatím nejsou dodány.