Promluvila havloidní kunda: Jste blbci! Nemáte právo rozhodovat o své budoucnosti

PRAHA | Novinářka Petra Procházková toho má dost. Od teď prý už odmítá přistupovat smířlivě k hlupákům, blbcům a debilům. Odmítá totiž přistupovat na to, aby o její budoucnosti rozhodovali nevzdělanci a tupci, ignoranti s fašistickými sklony a manipulovatelné mozkové trosky, informují ParlamentniListy.cz o aktivitách havloidní kundy.

Petra Procházková

„Takže, končím s korektní tolerancí hlupáků a blbců. Že se nesmí o lidech méně inteligentních až debilních říkat, že tací jsou? Tak to ne. Nechci, aby o mně rozhodovali nevzdělanci a tupci, ignoranti s fašistickými sklony a manipulovatelné mozkové trosky,“ napsala známá novinářka na sociální síti Facebook.

Obratem dodala, že věnovala dost peněz i úsilí tomu, aby vzdělala sebe i své děti. Odmítá smířlivě přistupovat k lidem, kteří se nenamáhali s nějakým sebevzděláváním, vyhledáváním informací, ověřováním zpráv a tak podobně. Sama čte zprávy v angličtině, ruštině a poslouchá perskou televizi. I svým dětem neustále opakuje, aby si všechno, co čtou, ověřovali a aby nečetli pochybné zdroje. A proč tohle všechno Procházková zdůraznila? Kvůli debatě o referendu.

„A v referendu má mít můj hlas stejnou hodnotu jako někoho, kdo tráví veškerý svůj volný čas sledováním Barrandova, nebo u piva, učit se nechtěl nebo na to neměl a v anketách typu koho budete volit odpovídá: „Nó … já vám nevím, já nikoho neznám… tak asi Zemana nó….“ Klidně ať si takové bidlo rozhoduje v místním referendu o tom, zda chce raději cyklostezku nebo novou střechu na obecním úřadě. Ale o vystoupení z EU ne!“ doplnila nekompromisně.

Pokud má mít hlas hlupáků stejnou váhu jako hlas Procházkové,tak musí tito lidé o EU aspoň něco vědět – kdy vznikla, proč vznikla, jaké má orgány jak tyto orgány fungují a tak podobně. Pokud se lidé nedovzdělají, neměli by rozhodovat o zásadních otázkách v referendech. Procházková se ve svém provolání obrátila i na Piráty, aby si nehráli s ohněm referenda.

„Piráti! Vzpamatujte se! Tohle není transparentní svoboda, co předvádíte, ale totální hazard a nezodpovědnost. Už už jsem vás chtěla příště volit… ? teď si tady klidně piště, jak jsem nafoukaná a nadřazená,“ uzavřela dáma.

Svůj článek nakonec doplnila všeříkajícím obrázkem.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jste-blbci-Nemuzete-rozhodovat-o-odbornych-vecech-odsoudila-slavna-novinarka-referendum-o-EU-523558