Vetřelci v akci: Kurdsko-Turecká válka přenesena do ulic Vídně

VÍDEŇ |Turci zpočátku slovně napadali kurdské demonstranty, kteří odpověděli stejným způsobem. Asi stovka Kurdů se bránila použitím pepřového spreje. Někteří křičeli „Alláhu Akbar“. Turisté si mysleli, že jde o teroristický útok. Majitelé kaváren a restaurací si stěžovali, že někteří utekli bez placení, informuje o dění u našich jižních sousedů server Českého portálu EUportál.cz.

Turecká prasata ničí Vídeň

Následující video bylo publikováno na youtube.com v srpnu roku 2016 s tímto popisujícím textem:

Prezident Turecka Recep Tayyip Erdogan povzbuzuje Turky k násilí i v Evropě. Turci zpočátku slovně napadali kurdské demonstranty, kteří odpověděli stejným způsobem. Asi stovka Kurdů se bránila použitím pepřového spreje. Někteří křičeli „Alláhu Akbar“.
Turisté si mysleli, že jde o teroristický útok. Majitelé kaváren a restaurací si stěžovali, že někteří utekli bez placení.
Vídeňská policie uvedla, že akce proběhla v poklidu.
Napětí mezi Turky a Kurdy se dramaticky zvýšilo v důsledku pokusu o převrat v Turecku, ke kterému došlo minulý měsíc. Zatímco prezident Turecka Recep Tayyip Erdogan začal se zatýkáním a pronásledováním svých kritiků a údajných účastníků státního převratu, mnoho Turků v Evropě se chopilo příležitosti podněcovat násilí.

Co se od těch dní změnilo? Nic. Přivandrovalí tady stále naši Evropu okupují a nikdo se je nesnaží ani vyhnat. Dobytek.

loading...
Reklama:
loading...