Turek Erdogan vyzval Američany, aby ukončili v Sýrii divadlo s IS a sundali si masku

ANKARA – WASHINGTON – DAMAŠEK | Turecký prezidenta Recep Tayyip Erdoğan vyzval Spojené státy (SS), aby ukončily v Sýrii divadlo s IS a sundaly si masku, uvádí pouze toto světová zpravodajská agentura Sputnik s tím, že zprávu aktualizuje. Ovšem před tím vydala informaci, že Američané označili Rusko a sílu, která komplikuje likvidaci IS v Sýrii, což ovšem pro pravdy znalé je lež, protože IS v Sýrii vybudovali právě Američané a Turecko tomu také napomáhalo, tak Erdogan ví, co mluví.

Recep Tayyip Erdoğan

Nyní Američané využívají Sýrii na podporu Kurdů, které Turecko likviduje, avšak Kurdové se dohodli s Asadem na umožnění přeskupení, aby se Turecku mohli bránit. Erdoganův cíl je zničení Krudů v Sýrii. Vojenské velní Turecka varovalo americké vojáky v Sýrii, kteří jsou začleněni do sil kurdských milicí, že budou také zlikvidováni v rámci operace „Olivová ratolest.“ Situace je díky přítomnosti Spojených států zcela nejasná. Američanům jde dlouhodobě o rozdělení Sýrie, aby mohl trvale okupovat severovýchodní část země, která je bohatá na ropu.

Pentagon: Rusko „komplikuje boj“ s IS

Pentagon – Doupě světového terorismu

V Pentagonu si myslí, že ruská přítomnost v Sýrii komplikuje boj proti organizaci Islámský stát, informuje RT s odkazem na zprávu generálního inspektora Ministerstva obrany SS, informuje o americké lživé propagandě světová zpravodajská agentura Sputnik. Jelikož jediné místa, kde se IS nachází jsou místa pod kontrolou amerických okupantů v Sýrii.

V dokumentu američtí vojáci analyzovali činnost jednotek ruských vojsk v Sýrii od října do prosince roku 2017. V americkém ministerstvu znovu zmínili „nebezpečné manévry“ ruských letounů poblíž amerických vojenských letadel. Jak si myslí ve Washingtonu, činnosti ruských vojáků vytvářely „nárůst rizika neplánovaného ostřelování“.

Nutné je dodat, že Americká přítomnost v Sýrii je nelegální a odporuje Chartě OSN, kdy do Sýrie americké síly nebyly vyslány v rámci příslušné rezoluce OSN, či na pozvání syrské vlády, tak jak to je v případě Ruska. Sýrie opakovaně podává stížnosti OSN, že je pod okupací vojsk SS, a že Američané vedou proti Syrské arabské republice válečný zločin útočné války a páchají mj. i jiné válečné zločiny jako jsou vraždy civilního obyvatelstva.

Reklama: