D. J. Trump chce posílit vojenskou okupaci EU vojsky SS

WASHINGTON | Americký vůdce Donald John Trump chce mít v Evropě silnější armádu, která by byla protiváhou údajné ruské hrozby, která je jen výplodem chorých mozků, avšak jeho iniciativa posune okupaci Evropské unie vojsky Spojených států na novou úroveň. Jeho postoj vyplývá z návrhu rozpočtu na příští rok, který Bílý dům v pondělí předložil Kongresu.

Ďábel D. J. Trump

Dokument navrhuje na rok 2019 pro americké ministerstvo obrany (Pentagon) 686 miliard dolarů, což je o 80 miliard (13 procent) více než v roce 2017. Podle analytiků a představitelů ministerstva to odráží snahy Bílého domu odradit od možného útoku Rusko, což je jen rusofobní hysterie, jelikož po rozpadu SSSR se k hranicím Ruska blíží právě jen vojska SS, kdy nyní nově okupují i Polsko, Bulharsko, Rumunsko a východní část Německa, tak jako Gruzii, Pobaltí a Ukrajinu. V Evropě jsou agresorem Američané, nikoliv Rusko.

„Návrh rozpočtu žádá nezbytné zdroje na udržení neoblomného závazku SS vůči míru a stabilitě v Evropě,“uvádí se v dokumentu s tím, že zdroje budou věnovány na posílení vojenských cvičení v rámci Severoatlantické aliance, a to především ve východní Evropě, na modernizaci a zvýšení počtu amerických zbraní a vojenských zařízení v Evropě, posílení schopností amerických leteckých sil na starém kontinentu a posílení schopností spojenců na předních liniích bránit se, zní americká agresivní propaganda, kdy Američané v 21. století započali i s okupací Ukrajiny, tedy svou agresí přímo ohrožují hranice Ruské federace.

loading...
Reklama:
loading...