Vláda lže. Daně nesníží, ale naopak zvýší

Vláda v demisi prý začala plnit sliby a připravila daňový balíček. Ten by měl podle ministerstva financí snížit daně zaměstnancům i živnostníkům. Opak je však pravdou. Změna způsobu výpočtu daní totiž i většiny drobných živnostníků povede spíše k růstu jejich celkovému zdanění.

Ivo Valenta

Strana soukromníků proto bije na poplach a varuje před přílišným nadšením z vládního daňového balíčku. Navíc další změny způsobu výpočtu daní povede k dalším zmatkům a zbytečným nákladům, které budou souviset se změnou účtování či zpracování daňového přiznání. Snížení daní se tak bude dít jen virtuálně ve snaze zajistit si u voličů ještě vyšší podporu v jakýchkoliv budoucích volbách. Obávám se však, že tato bublina nemůže dlouho vydržet a dřív nebo později splaskne. Lidé sice mají rádi politické sliby a zprávy v novinách o tom, že se mění ve skutečnost.

Obávám se však, že rozčarování přijde s vlastním daňovým přiznáním. Pokud vláda v demisi skutečně předloží avizovaný daňový balíček do legislativního procesu, určitě budu minimálně v Senátu usilovat o to, aby v případě živnostníků došlo nejen ke skutečnému, ale hlavně radikálnějšímu snížení jejich odvodových povinností.

loading...
Reklama:
loading...