Florida: Více jak dvacet zraněných při střelbě ve škole; Aktualizováno: 17 mrtvých

PARKLAND | Při střelbě ve škole v Parklandu na jihu Floridy bylo zraněno několik lidí, nejsou vyloučeny ani oběti na životech, uvádí Fox News s odkazem na místního šerifa. Podle informací televizní stanice 7 News může počet zraněných dosahovat až 20 lidí, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik.

škola postižená střelbou

​„V současnosti média s odvoláním na policii informují o 20 zraněných,“ uvádí se ve zprávě. ​Na místě zasahuje několik jednotek rychlé pomoci, které na nosítkách odnáší zraněné. Bezpečnostní složky operují v okolí školy.

Aktualizace: Z většiny avizovaných zraněných jsou mrtví

Na střední škole ve městě Parkland v americkém státě Florida došlo ke střelbě, která si vyžádala 17 mrtvých. Střelce policie zadržela, má se jednat o bývalého studenta školy, informuje AP.

„Sedmnáct mrtvých si vyžádala střelba, ke které došlo ve středu odpoledne na střední škole ve městě Parkland na jihu amerického státu Florida,“ informovala o tom ve čtvrtek televize CNN s odvoláním na vyjádření okresního šerifa Scotta Israela. V okolních nemocnicích podle CNN hospitalizovali v souvislosti se střelbou 14 osob.

Podle šerifa byl vzat do vazby bývalý student dané školy Nicolas Cruz, který spáchal tento strašný, vražedný, ohavný čin.