Senátor František Čuba rezignoval na post senátora

ZLÍN | Senátor František Čuba za SPO rezignoval na svůj post. Oficiálně to oznámil 15. února v tiskovém prohlášení zaslaném médiím. František Čuba díky svému věku a zdravotnímu stavu dlouhodobě nevykonával svoji funkci senátora a zasedání Senátu se ani neúčastnil. Byl tím terčem kritiky svých oponentů a i médií. V daném senátním okrsku budou vypsány předčasné doplňovací volby, až bude rezignace oficiálně přijata předsedou Senátu Parlamentu ČR.

František Čuba

„V posledních měsících jsem nejen já, ale především mí příbuzní a přátelé, vystaveni silnému tlaku a čelí nepříjemným útokům. Tito lidé jsou mi velmi blízcí a já jim dále nenechám ubližovat. Proto jsem se rozhodl soustředit své síly především k životním prioritám, a těmi jsou právě tito lidé,“ uvedl v prohlášení, které vydal i kroměřížský Deník, dvaaosmdesátiletý Čuba.

Současně se nechal slyšet, že požádal hradišťského senátora Iva Valentu, aby o jeho rozhodnutí informoval senátory na plénu. „Můj oficiální rezignační dopis bude do konce měsíce února doručen předsedovi Senátu, panu Milanu Štěchovi,“ dodal František Čuba.

V prohlášení současně poděkoval za spolupráci všem senátorům a senátorkám i svým voličům, příznivcům a především blízkým za podporu, kterou mu věnovali. Vzpomněl také na voliče, kteří mu ve volbách v roce 2014 dali svou důvěru a hlas.