Rozpočet EU jako nástroj diktatury. Dotace EU jako prostředek k vydírání a zaručení poslušnosti okupovaných členských států

BRUSEL | Dotace z rozpočtu EU se mají stát nástrojem na vynucování si poslušnosti členských zemí. Jak na tiskové konferenci ve středu prohlásil finanční eurokomisař Oettinger, vyplácení dotací z nového budžetu 2021-2027 bude podmíněno konformitou dané země s právními regulemi a požadavky Bruselu, který rozhoduje, co je zákonné a co nikoli.

Bruselská říše

„V takovém případě by například mohlo ostrouhat Polsko, kterému EU vytýká že jeho právní uspořádání nesplňuje představy Bruselu, nebo vůbec všechny východní země EU, které se nepodvolí imigrantským kvótám,“ informuje server Českého portálu euRABIA.cz s odkazem na wprost.pl, express.co.uk, nachrichten.at, fronda.pl, money.usnews.com a i idnes.cz.

A nový rozpočet EU si to nerozdává jen s východními zeměmi, ale chce po zemích-plátcích zalátat i díru po brexitu a navíc se má budžet ještě navýšit. Tomu se již kromě Holandska, Finska, Dánska, Švédska a dalších vzepřelo i Rakousko, kdy rakouský ministr financí Blümel se navýšení příspěvků vzepřel s tím, že není logické, aby menší EU bez Británie měla vyšší rozpočet než s ní.

Reklama: