Ilumináti jsou reální a kontrolují svět, přiznal bývalý kanadský ministr obrany

OTTAWA | Bývalý ministr obrany Kanady Paul Hellyer prohlásil, že ilumináti jsou reální a řídí svět, což z nich dělá nejvyšší vládu ve světě, píší Daily Mail, informuje server Českého portálu EUportal.cz s odkazem také na snews.com.

Paul Hellyer | reprofoto: The Sun

Hellyer pověděl v pořadu Lazarus Effect, že věří, světová elita má technologie, které pomůžou změnit efekt klimatických změn, ale skrývá je. Podle mínění Hellyera, ilumináti těmto způsobem chtějí pomoct ropnému průmyslu, píše autor článku s tím, že podle kanadského politika jsou ilumináti skupinou lidí, kteří, podle tvrzení zastánců konspiračních teorií, kontrolují světové události a ekonomiku. Mezi členy této společnosti jsou politici, businessmany a umělci.

Hellyer tvrdí, že mnozí ilumináti mají zájem o to, aby dobře fungoval ropný průmysl z finančního pohledu. „Máte tajnou skupinu, která skutečně řídí svět. Mohou držet technologie pod pokličkou, pokud mohou vydělávat triliony z ropných aktiv, které mají,“ říká Hellyer.

Hellyer je znám svými šokujícími prohlášeními. V minulosti prohlásil, že Spojené státy (SS) zasáhly do kanadské provincie Manitoba, aby převzaly místo havárie mimozemšťanů. „Ti mimozemšťané jsou zdrojem technologie proti klimatickým změnám,“ tvrdí Hellyer.