Babiš láká, vydírá a svádí… Zradí Okamura své voliče nebo zlomí Babiše?

PRAHA | S hnutím SPD Andy Babiš nevylučuje další jednání, ač prý podle jeho slov, už skončili, jelikož požadavky SPD jsou pro Stbáka nepřijatelné, jelikož by mohl přijít o sátí dotací z EU pro jeho mafiánskou organizaci Agrofert – jedná se o referendum o setrvání v EU. Je na bíle dni, že Babiš s referendem nemůže souhlasit, jelikož bez dotací by do minut zkrachoval.

Babiš – Okamura

Podle Parlamentních listů, která StBáka Babiše citují by stačilo, aby se Svoboda a přímá demokracie vzdala myšlenky na uspořádání referenda o vystoupení z Evropské unie či NATO. „Pokud by na tom netrvali, můžeme se bavit dál,“ nechal se slyšet Babiš. A Okamura již kontruje, že strana je připravena udělat kompromis, ale zajde SPD tak daleko, že se vzdá svých primárních programových cílů?

Ono je to složitější: Jak Okamura, tak Babiš jsou spíše obchodníci a vyjednavači na jiné úrovni než politické, což jim oproti jiným politikům nese plus. Oba vědí, že dohodnout se tak, aby se dva nažrali a sousto zůstalo jako by celé je možné.

Navíc SPD je členem evropské frakce ENF, kdy hlavním motorem tohoto uskupení je francouzská Národní fronta Marine Le Pen. Oficiální propaganda dělá ze strany francouzské političky osobu, která by EU nejraději rozbila, ale to není zcela úplná pravda. Jak SPD, tak Národní fronta, ale i ENF mají v plánu reformu EU na unii evropských národů – suverénní kooperující evropské státy bez byrokracie v Bruselu. A tohle moc dobře i Babiš ví, jelikož má velmi dobré vazby na francouzské podnikatelské kruhy.