V Turecku plánují kastraci pedofilů

ANKARA | Turecká vláda zvažuje, že zavede chemickou kastraci usvědčených pedofilů. Uvedl to v úterý turecký ministr spravedlnosti Abdulhamit Gül, jehož citovala agentura AP. Ministerské oznámení přichází po sérii zpráv o sexuálních útocích na děti v Turecku. Už v pondělí vláda rozhodla o zřízení výboru, který se bude věnovat problematice pohlavního zneužívání dětí.

Ilustrační snímek

Šéf resortu spravedlnosti uvedl: „Na základě zvažovaného návrhu by o případné chemické kastraci pachatelů takových činů rozhodovali příslušné soudy.“ Zavedení takového opatření uvažovala turecká vláda v posledních letech už několikrát, dosud však nepřistoupila k přijetí potřebné legislativy.

V únoru zatkli v Turecku muže ve věku 20 let, který podle vyšetřovatelů znásilnil během svatební hostiny tříletou holčičku. Případ vyvolal v zemi rozsáhlé pobouření.

Prezident Recep Tayyip Erdoğan v úterý varoval, že podobné kauzy mohou mít rozkladný účinek na tureckou společnost. Sám Erdogan je však obviňován z pedofilie, tak jako každý mu-slimák. Ovšem hranice pedofilie je v jejich světě diametrálně jiná než v našem, jeto anti-civilizace.