Vladimir Vladimirovič Putin označil patriotismus za jeden z rysů ruského charakteru

MOSKVA | Patriotismus je jednou z charakteristik vlastností ruského národa, který vždy projevoval hrdinství ve jménu záchrany vlasti, prohlásil ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin během slavnostního večera, který je věnován Dni ochránce vlasti.

Vladimir Vladimirovič Putin

Vrchní velitel ozbrojených sil Ruské federace poblahopřál všem členům ozbrojených sil k nadcházejícímu svátku, a také poblahopřál všem, kdo sloužili v armádě a na moři.

„Patriotismus je v charakteru našeho národa, a my víme, do jaké heroické výšky vytahuje lidi, když je vlast v nebezpečí. Záchrana vlasti, připravenost ochránit vlastním tělem svého přítele v boji, ochránit ty, kdo jsou ti drazí — to je vždy silnější než jakákoli těžká zkouška,“ cituje ruského prezidenta světová zpravodajská agentura Sputnik, jenž je součástí mediální skupiny Rusko dne.

„Vojenská služba pro blaho vlasti u nás byla vždy ceněna. Rusko nejednou čelilo vnějším hrozbám a pokusům o uchvácení jeho nezávislosti,“ prohlásil prezident a dodal: „Naši vojáci, námořníci a důstojníci odvážně ochraňovali zemi, vítězili nejen díky svým schopnostem a síle zbraní, ale i silou ducha a díky veliké lásce k vlasti“.