Martin Elkán v čele České pošty hovno dělal a všechny nás stál okolo 40 miliónů, kterými se napakuje

PRAHA | K odvolání Marina Elkána (48) z čela České pošty si včera řekl své také premiér v demisi, píše dnešní deník Blesk s tím, že podle Stbáka Babiše je pošta v rozkladu, nemá strategii a je prý netransparentní. To vše si myslí zloděj dotací, podvodník, jehož Agrofert by do sekundy bez dotací zkrachoval a pak by šel rovnou do lochu: Co třeba za nějakou vraždu, třeba objednání likvidace kmotra Mrázka nebo slovenského exministra Duckého?

Martin Elkán – hovno dělal a všechny nás vyšel na 40 miliónů
reprofoto: mediální žumpa plná hoven značená jako Česká televize

„Nikdy jsem se nedozvěděl, jak vybírá IT zakázky, a pan ředitel měl plat celkově až osm milionů roně. To jsem vždy považoval za skandální a odvolání považuji za správné,“ cituje sobotní deník Blesk Andyho Babiše, který jen za své působení na ministerstvu financí si měl, díky svému střetu zájmů, údajně pro Agrofert nakrást až 40 miliard.

Rozhodnutí, že Elkán odejde, oznámil ve čtvrtek ministr vnitra Lubomír Metnar, který například stál za vyšetřováním kauzy Vítkov, která byla honem na čarodějnice, když ve skladišti nakradeného benzínu (jako obydlí pro lidi budova nevypadala) byla popálena malá cikánka, kdy z toho vyrobil kauzu, za kterou byli odsouzeni pachatelé jako za vraždu, ač nikdo neumřel, ač to mělo být kvalifikováno jako těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Kdyby cikáni takto zaútočili na bílé, tak by patrně dostali jen podmínku. To jen k osobě policejního zloducha a fízla na ministerstvu vnitra.

Ovšem jiný naducaný rychloplzeňsky vzdělaný Míla Chovanec si zase podle deníku Právo práci odvolaného parazita, který nás stál okolo 40 miliónů, chválil. Deník právo píše: Na rozdíl od Babiše a Metnara vyjadřoval předchozí ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) s fungováním Elkánova managementu spokojenost. „Je bez skandálů, daří se mu stabilizovat hospodaření a udržet sociální smír,“ cituje evidentní lži Chovance Právo – Chovance, který je spíše chovanec do klece oddělení pro socanské magory.

Lidové noviny, které patří do mediální skupiny, kterou kontroluje Stbák Babiš informují, že končící šéf pošty dostane na cestu 8,5 milionu. „Česká pošta vybaví odcházejícího šéfa Martina Elkána štědrým ‚zlatým padákem.‘ Díky podmínkám pracovní smlouvy a konkurenční doložce odejde s 8,5 milionu v kapse. LN to potvrdil člen vlády,“ píše redaktorka provládních Lidových novin a Babišova presstituka Kateřina Kolářová.

Takže počítejme: Zlatý padák 8,5 milionu korun. Ve funkci cca 4 roky a roční výdělek cca 8 milión ročně, což je celkem 40,5 miliónů korun, co si vysál z veřejných peněz nás všech Martin Elkán. A za co? Za řízení České pošty, kterou vždy v prosinci překvapí Vánoce a doručuje balíky až 21 dní, když garance doručení „Balíku do ruky“ je maximálně 48 hodin s průměrnou dobou doručování přes rok k 24 hodinám.

„Funkci opustí ke konci února. Poště podle ministra v demisi chybí smysluplná vize fungování podniku. Nového ředitele chce Metnar nalézt prostřednictvím výběrového řízení, do té doby poštu povede nynější Elkánův statutární zástupce Vít Bukvic,“ informuje o tom, že poštu povede Bukvic web sračkoidní žumpy ČT.