Ukrajinci a Gruzínci házeli na polské policisty dlaždice. Ti se bránili ostrou střelbou

VARŠAVA | V Polsku napadla skupina mužů – občanů Ukrajiny a Gruzie – policisty, kteří byli nuceni odvetou použít zbraní, oznámil Dziennik Lozki. K incidentu došlo 23. února v polské Zgierzi asi ve dvě hodiny v noci, informuje list. Během hlídkování spatřili policisté v jedné městské čtvrti několik mužů v podnapilém stavu, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik s odvoláním na polské noviny.

zadržený zločinec který útočil na policejní hlídku | reprofoto: dzienniklodzki.pl

Policisté se pokusili cizince uklidnit a vyzvali je, aby předložili doklady. Výtržníci se jim ale odmítli podřídit a začali házet na policisty kameny a dlaždice. Policisté provedli několik výstražných výstřelů do vzduchu a pak zahájili ostrou střelbu.

V konečném důsledku bylo zadrženo třináct osob, z nichž čtyři jsou v nemocnici se střelnými zraněními nohou. Jeden policista utrpěl zranění hlavy. V kauze napadení policistů bylo zahájeno trestní stíhání. Zadrženým mužům hrozí až desetileté vězení, uzavírá Sputnik.

„Jak jsme byli schopni zjistit, cizinci, kteří v pátek zaútočili na zgierzské policjení jednotky, pracovali v Polsku. Vyšetřovatelé nyní zjišťují, zda se v naší zemi zdržovali legálně a zda byli zde legálně zaměstnáni,“ uvádí polský web dzienniklodzki.pl.

V pátek ráno Krzysztof Kopania mluvčí kanceláře okresního zastupitelství v Lodži vydal oficiální prohlášení o střelbě: „Po útoku na dva policisty byla zadržena skupina třinácti cizinců. Podle předchozích zjištění policisté, kteří prováděli činnosti hlídkové služby, se snažili identifikovat skupinu mužů. Odmítli a reagovali agresivně. Policisté použili služební zbraně. Bylo zadrženo 13 útočníků – občanů Gruzie a Ukrajiny. Jeden z policistů utrpěl zranění hlavy.“