SS uvalily další sankce na KLDR

WASHINGTON | Spojené státy (SS) uvalily nové sankce kvůli pokračujícímu jadernému a balistickému programuKorejské lidově demokratické republiky (KLDR). Nová opatření se dotknou 27 lodních a přepravních společností, 28 lodí a jedné fyzické osoby, uvádí se v prohlášení amerického ministerstva financí, které cituje světová zpravodajská agentura Sputnik, jenž je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

DJT a Kim

Během pravidelného brífinku zástupkyně americké administrativy novinářům prohlásila, že nový balíček sankcí je ten nejrozsáhlejší, který byl doposud na Severní Koreu uvalen.

„Tyto sankce jsou namířené proti severokorejské vodní dopravě a obchodním společnostem… Jsou namířeny proti možnosti režimu převážet ropu a uhlí v mezinárodních vodách. Uvalujeme sankce na 27 lodních společností a přepravních společností, 28 lodí a proti jedné fyzické osobě z různých zemí světa včetně Severní Koree, Číny, Singapuru a Taiwanu. Jsou to velmi závažné sankce a zahrnují téměř celý svět,“ uvedla zástupkyně administrativy.

Podle jednoho vysoce postaveného člena americké administrativy SS budou zavádět nové sankce, dokud nedojde k celkové denuklearizaci KLDR. Kdy dojde k denuklearizaci SS však neuvedl. Američané jsou jediní, kteří kdy v histori vraždili použitím nukleárních bomb v japonských městech Hirošima a Nagasaki.

Reklama: