Je fízl Kučera agentem Turecka? Po zatčení Kurda Sáliha Muslima v Česku padla ostrá slova od politického vězně dnešní doby

PRAHA | Turecké tajné služby tu mají „své“ policisty, naznačil po zatčení kurdského lídra v Česku známý lékař a spisovatel. Připomněl i „svůj“ verdikt Ústavního soudu, informují ParlamentniListy.cz o komentáři zatčení Kurda Sáliha Muslima ze strany Yekty Uzunoglu, která byl dvakrát dnešním režimem nelegálně uvězněn a dokonce i unesen fízly PČR přímo z Pražského hradu před očima kurdské politické delegace.

plk. JUDr. Václav KUČERA | foto: policie.cz

Rozsáhlý článek Jaroslava Šťastného informuje o tom, že turecká vláda a policie zneužívají smlouvu s Interpolem k pronásledování nepohodlných osob. Na jejím základě Turecko požádalo o zatčení Sáliha Muslima v Česku, jelikož věděli, že v Německu s tím uspět nemohou. Tvrdí to známý lékař, spisovatel a překladatel Yekta Uzunoglu.

Sálih Muslim, prominentní kurdský politik a bývalý předseda kurdské politické strany PYD, byl v Praze zadržen v sobotu. Předtím kurdský politik navštívil bez zatčení konferenci v Bruselu a přednášel v Ženevě.

Yekta Uzunoglu při této příležitosti připomněl ani ne měsíc staré rozhodnutí českého Ústavního soudu, které se týkalo jeho loňského zatčení. A nešetří českou policii ani teď. „Turecko si vymyslelo nějaký absurdní atentát a nyní jej svádějí na Muslima. Já sám jsem byl loni na objednávku Turecka zatčen, což nedávno Ústavní soud označil za protiústavní,“ tvrdí Uzunoglu.

„Turecká vláda a policie zneužívají smlouvu s Interpolem k pronásledování nepohodlných osob. Na jejím základě Turecko požádalo o zatčení Sáliha Muslima v Česku, jelikož věděli, že v Německu s tím uspět nemohou,“ tvrdí krátce po Muslimově zatčení Uzunoglu.

Sálih Muslim se pohyboval v zemích Evropské unie od začátku týdne. Nejprve navštívil konferenci v Bruselu, pak přednášel na univerzitě v Ženevě, v Praze měl mít v sobotu několik schůzek, ale byl zatčen. Podle Uzunoglua se před zatčením kurdského politika objevila jeho fotografie, pořízená evidentně zpravodajskou technikou. Uzunoglu byl v té době ve Švýcarsku, kde organizoval hmunitární pomoc, ale po zatčení Muslima se prý vrací do České republiky.

Pražská policie po zatčení Sáliha Muslima vydala komuniké, že v noci na dnešek (na sobotu) zatkla 67letého cizince, který byl v hledáčku tureckého Interpolu. „Zadržený byl po provedení nezbytných úkonů umístěn v policejní cele. O jeho zadržení byli cestou mezinárodněprávní spolupráce informováni pracovníci Interpolu Ankara,“ napsala mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Zmiňovaný policejní orgán Kučera, který v rámci zločinecké mafie označované Policie prošel mnoha velitelskými posty stál za snahou krytí turecké zločinecké mafie a podílel se na nezákonném pronásledování pana Uzunoglu, tak jako musel být i informován, že jeho činnost, kdy se mu podařilo vyhnat po propuštění z vězení pana Uzunoglu do Turecka, že tam měl být na něj spáchán atentát. To vše popisuje Yekta Uzunoglu ve své knize: Islamistický TROJSKÝ KŮŇ v České republice (koupit můžete ZDE.)

Reklama: