Města SS se mění v latinskoamerické slumy; Fox News ukázala pravdu: Bezdomovci, narkomani a gangsteři

SAN FRANCISCO | Poslední roky i ta nejbohatší města Spojených států trápí růst počtu bezdomovců, narkomanů a ozbrojených gangů. Televize Fox News tvrdí, že americká velkoměsta začala připomínat slumy v rozvojových zemích, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik, jenž je součástí mediální skupiny Rusko dnes. Podívejte se na realitu, to není jako z amerických seriálů a propagandistických dokumentů.

Ilustrační snímek z Fox News

Televize Fox News odvysílala záběry z centra San Francisca, kde na chodníku před budovou prestižní IT společností Spotify leží hromádka stříkaček. Pouze pár bloků odsud se nacházejí kanceláře společností Twitter a Uber. Na dalších záběrech je zase stanové městečko bezdomovců.

Latinskoamerická mafie přebírá vládu

Kromě drog a bezdomovců trápí americká města i rostoucí hrozba ze strany organizované zločinecké skupiny MS-13, kterou převážně tvoří nelegální přistěhovalci ze Střední Ameriky.

Jessica Vaughan politická ředitelka Střediska pro výzkum imigrace uvedla, že imigrační a celní policii se sice podařilo dočasně gang MS-13 omezit, ale jejich úsilí nebylo dostatečné. Kvůli růstu počtu nelegálních imigrantů, obzvláště nezletilých osob, gang získal nové členy. „To znamená, že hranice nejsou dostatečně střežené,“ podotýká ředitelka Vaughan.

Centrála MS-13 je v Salvadoru, kam gang posílá peníze. Zahraniční centrum vyvíjí nátlak, aby skupina rozšířila svou přítomnost po celé zemi. Skupina je teď aktivní ve 22 státech, jež nejvíce čelí nelegální migraci. Přitom se její přítomnosti nevyhnuly ani venkovské oblasti.

Gang MS-13 je zodpovědný za stovky vražd, převážení nelegálních migrantů ze Střední Ameriky, obchod s lidmi, sexuální otroctví, prostituci a ozbrojené útoky. Gang často přijímá do svých řad opuštěné děti. Přitom, jak dodává Fox News, jejími hlavními oběťmi jsou většinou právě samotní migranti.