Pentagon do Perského zálivu vysílá letadlovou loď

WASHINGTON | USA posiluje svou vojenskou přítomnost v Perském zálivu. Jedná se o tradiční přesunutí letadlové lodi, aby v případě intervence mohli Američané bombardovat vybraná území a to bez jakéhokoliv mandátu. V Iráku se opět rozpoutala válka mezi islamisty a v Kuvajtu rostou sociální nepokoje. „Ministr obrany USA Chuck Hagel nařídil vyslat letadlovou loď Námořních sil USA do Perského zálivu,“ píše se v prohlášení Pentagonu. Informovala včera rozhlasová stanice Hlas Ruska na svém zpravodajském serveru.

Letadlová loď Gerald Ford

Letadlová loď Gerald Ford

„Letadlová loď se tam bude nacházet pro případ, že by irácké síly potřebovaly pomoci v boji s teroristickými ozbrojenými formacemi,“ stojí ve zprávě.

Dříve Barack Obama prohlásil, že USA jsou připraveny k vojenské akci, pokud bude potřeba bránit Irák před teroristy z uskupení Islámský stát Iráku a Levanty. Později oficiální mluvčí Bílého domu Jay Carney vysvětlil, že pod vojenskou pomocí měl Barack Obama na mysli výhradně letecké údery.

Schizofrenie USA nepotřebuje většího důkazu. Jejich zahraniční politika je agresivní. Uskupení Islámský stát Iráku a Levanty je v Sýrii pro USA spojenec a tam jsou vyzbrojování, placeni a cvičeni. V Iráku budou s největší pravděpodobností vražděni. Jsou tak patrně využívání jen k šíření smrti a nestability v regionu.

Reklama: