Generál SS pro hybridní válku: Rusové se nás nebojí

WASHINGTON | Odvetná opatření Washingtonu na „zásah“ do prezidentských voleb v roce 2016 neměla žádný brzdící účinek na „protivníky Ameriky“, řekl náčelník kybernetického velení pozemních vojsk Spojených států, generálporučík Paul Nakasone, kdy je fantasmagorické bláboly a šíření dezinformací v rámci pohádky o ovlivnění voleb cituje světová zpravodajská agentura Sputnik.

Paul Nakasone – generál SS pro hybridní válku

Hovořil především o Rusku, které podle jeho názoru v době volební kampaně „šířilo dezinformace“ na sociálních sítích, avšak tyto bláboly nikdy nebyly podloženy žádným důkazem a jedná se o kampaň vnitřní, jak bagatelizovat úřad prezidenta.

„Řekl bych, že právě teď (Rusové — pozn.red.) si myslí, že se jim nic závažného nestane. Oni se nás nebojí,“ řekl generálporučík pro hybridní válku na zasedání senátu. Řekl také, že Rusko je technologicky nejvyspělejším protivníkem Ameriky v kybernetickém prostoru.

Před tím prezident Donald Trump nominoval Nakasoneho jako kandidáta na funkci ředitele Agentury národní bezpečnosti. Jestliže kandidaturu schválí senát, generálporučík bude současně stát i v čele kybernetického velení ozbrojených sil SS.

Reklama: