Zemětřesení, které zasáhlo Paupu-Novou Guineu, má za následek okolo 70 lidských životů

PORT MORESBY | Zemětřesení, které postihlo Papuu-Novou Guineu, přerušilo komunikační a dopravní sítě v provinciích Southern Highlands, Hela, Enga a Western, asi 560 kilometrů severozápadně od hlavního města Port Moresby. Podle agentury DPA si také vyžádalo až sedm desítek lidských životů.

Následky únorového zemětřesení | reprodukované foto: CNN

„Počet mrtvých v důsledku zemětřesení o síle 7,5, který zasáhl minulý týden provincii Vysočina na Papue-Nové Guinei, vzrostl na 67 let,“ informoval Červený kříž ve své tiskové zprávě.

Zemětřesení udeřilo 26. února a ničilo domy, způsobilo sesuvy půdy a poškodilo hlavní plynový závod. „Národní centrum pro katastrofy odhaduje, že zemřelo 67 lidí a 500 zraněných,“ uvedl Udaya Remi, vedoucí Červeného kříže v Papue-Nové Guineji, kterého cituje CNN, kdy dále dodal, že je velmi obtížné získat přesné informace kvůli poškození silnic a odlehlosti a nerovnosti oblasti.

Odhaduje se, že bylo postiženo 143 tisíc lidí z toho 17 tisíc bylo evakuováno. Předseda vlády Peter O’Neill prohlásil v postižených oblastech stav nouze. Oblast je z velké části venkovská, bez velkých měst.

Reklama: