Čínští turisté objevili Antarktidu

PRINCEZNA ALŽBĚTA | Čínský turismus pokořuje všechny rekordy. Podle zprávy, která byla připravena společně s Národní akademií turistiky Čínské lidové republiky a dodavatelem turistických služeb Ctrip, vykonali v minulém roce Číňané 130.5 milionů cest za hranice své země. Nejpopulárnější je pro čínské turistiky Thajsko a Japonsko. V poslední době ale Číňany lákají také exotické směry, informuje Sputnik.

Obyvatelé Antarktidy

Pro světovou turistiku je výhodný ten fakt, že čínští turisté jsou dostatečně flexibilní ve svých přáních. Jestliže dříve měli čínští turisté zájem o luxusní shopping, tak nyní se tendence mění. Číňané se snaží zpestřit si svoji dovolenou, proto se na tomto trhu najdou turisté jakéhokoli segmentu.

íňané si stále častěji vybírají neobyčejné zájezdy. Například počet čínských turistů, kteří jezdí do Antarktidy, vyrostl od roku 2008 na čtyřicetinásobek. Přitom cena podobného zájezdu není malá: nejlevnější varianta je na ledový kontinent doplout z Argentiny. Takový zájezd stojí 5 tisíc dolarů, přičemž v ceně není zahrnuta doprava do Argentiny. Kontinent tučňáků láká dokonce i velmi bohaté Číňany. Několik turistů si, například, pronajalo v Číně letadlo a s jednou zastávkou na doplnění paliva doletěli z Hongkongu až na Antarktidu.

Podle informací Světové turistické organizace (UNWTO) vyjíždělo za hranice v roce 2000 jen 10,47 milionů Číňanů. V roce 2017 to již bylo 130 milionů. Podle prognóz Asijské banky rozvoje, k roku 2030 si to bude moci dovolit již 1,1 miliardy Číňanů.