Teroristé podporování Američany měli v Sýrii k dispozici 24 tun chemických zbraní

DAMAŠEK | Syrští specialisté objevili 24 tun chemických jedovatých látek na území, která dříve kontrolovali ozbrojenci, sdělil v sobotu novinářům syrský náměstek ministra zahraničních věcí Faisal Mekdad, na adresu teroristů různých skupiny od IS až po Fron an-Nusrá, kdy tyto organizace byly podporovány Spojenými státy a řízeny CIA, jak k vytváření útoků pod falešnou vlajkou, ale převážně ke svržení tamního legitimního systému a prezidenta Bašára Al-Asada.

Spojené státy – globální vrah

„Západní země chtěly pouze prokázat, že státní vojska Sýrie používala chemické zbraně. Objevili jsme však velkou výrobu chemických látek. Oznamovali jsme to mnohokrát, ale Západ chce poslouchat pouze teroristy,“ uvedl a dodal, že na územích osvobozených od teroristů bylo nalezeno 24 tun chemických zbraní, informuje Sputnik.

„Odborníky Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) jmenuje Západ, oni nechtějí znát pravdu. Když hovoříme o tom, že specialisté neříkají pravdu. Američané tvrdí, že oni jsou specialisté a proto nemohou lhát,“ zdůraznil náměstek ministra.

Podle jeho slov se syrská strana několikrát obracela na OPCW s požadavkem, aby byli vysláni experti do Aleppa nebo Chán Šajchúnu v provincii Idlib, ale organizace odmítala tyto návrhy a odůvodnila to velkým nebezpečím v těchto městech.

„Řekli jsme, že zajistíme ochranu, navrhli jsme spojení se Saúdskou Arábií nebo SS, aby oni zajistili bezpečnost na území pod kontrolou ozbrojenců, ale odmítli to udělat,“ dodal Mekdad. Předtím nezávislá komise po zkoumání zločinů v Syrské arabské republiky obvinila vojenské síly v Sýrii z použití chemických zbraní ve Východní Ghútě, ale dodala, že nejde zjistit, jak byl útok proveden. Tedy nepředložili žádné důkazy, jen lhali.

Na Ministerstvu obrany Ruské federace několikrát zdůraznili, že pokusy světového společenství obvinit Sýrii z použití chemických zbraní jsou založeny na nedůvěryhodných informacích ze sociálních sítí a svědectvích ozbrojenců, ale nikdy nebyly potvrzeny fakty. Ministerstvo zahraničních věcí Sýrie nazvalo neopodstatněnými obvinění ze strany SS a s jistotou odsoudilo taková prohlášení.

Reklama: