Generální štáb Ozbrojených sil Ruska: Američané chystají útok na Damašek po provokaci s chemickými zbraněmi

MOSKVA | Teroristé připravují inscenaci použití vládními vojsky chemických zbraní, kterou Spojené státy pak použijí jako záminku k úderu na vládní čtvrti v Damašku. Sdělil to novinářům náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Ruska Valerij Vasiljevič Gerasimov. Informaci o připravovaném útoku pod falešnou vlajkou přinesla světová zpravodajská agentura Sputnik.

Zprava: Vladimir Vladimirovič Putin, Sergej Kužugetovič Šojgu a Valerij Vasiljevič Gerasimov

„Máme důvěryhodnou informaci o přípravě teroristy inscenovaného použití chemických zbraní vládními vojsky proti pokojnému obyvatelstvu. Za tímto účelem byly v několika čtvrtích východní Ghúty shromážděny ženy, děti a staří lidé. Tito lidé byli přivezení z jiných oblastí a mají ztělesňovat oběti chemického incidentu,“ řekl generál Gerasimov, Valerij Vasiljevič.

Podle jeho slov se už na místě nacházejí aktivisté Bílých přileb a filmové skupiny se zařízením pro družicový video přenos. Což je běžná dnešní taktika amerických úskoků ve spolupráci s teroristy Islámského státu, kdy filmové štáby jsou tvořeny odborníky s Hollywoodu. „Potvrzuje to objevení laboratoře na výrobu chemických zbraní v osadě Aftriss osvobozené od teroristů,“ zdůraznil Valerij Vasiljevič Gerasimov.

„Podle získaných informací Spojené státy plánují po provokaci obvinit vládní syrská vojska z použití chemických zbraní a předložit světovému společenství tak zvané ‚důkazy‘ údajné hromadné smrti civilistů vinou syrské vlády a ‚ruského vedení, které ji podporuje‘,“ podotkl náčelník Generálního štábu.

Podle slov Gerasimova jako odvetné opatření plánuje Washington zasadit raketový a bombový úder na vládní čtvrti Damašku. Podle nepotvrzených informací z Pentagonu se takto chystá zavraždění Bašára al-Asada.

loading...
loading...
Reklama:
loading...