Slovenský majdan: Kaliňák rezignoval

BRATISLAVA | Slovenský ministra vnitra a vicepremiér Robert Kaliňák rezignoval kvůli vraždě bratislavského investigativního novináře Jana Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové. Informoval o tom během mimořádné tiskové konference v Bratislavě.

Robert Kaliňák | reprofoto: pravda.sk

„Rozhodl jsem se svobodně. Oznámil jsem to premiérovi, oběma předsedům koaličních stran a nejbližším kolegům. Myslím si, že z pohledu moje pozice ve vládě a i ve straně je důležité, aby tento krok byl především vnímaný jako snaha o stabilitu, snaho o to, aby Slovensko pokračovalo ve vytýčené dobré cestě a abychom mohli občanům odevzdat výsledky, které tento stát dosahuje,“ uvedl ve svém prohlášení před novináři.

Přitom neuvedl, kdo se stane jeho zástupcem. Podle jeho slov by se do čela ministerstva mohl postavit někdo ze strany Most-Híd.

Rezignaci Kaliňáka a vlády požadovali zfanatizovaní demonstranti, kteří uvěřili bajce poskoka Sorose chumaje Kisky, že vláda je napojena na mafii, kdy takto zrůda Soros, ale vloni obvinil vlády Polska a Maďarska. Nyní se vražda novináře a jeho partnerky vyřeší sama, okamžitě a do minuty. Nebo nechá Soros ještě někoho dalšího zavraždit?

loading...
Reklama:
loading...