Fico je připraven podat dnes demisi

BRATISLAVA | Slovenský premiér Robert Fico prohlásil, že je připraven ve čtvrtek podat demisi a hodlá představit kandidáta na nového premiéra. Slovenský premiér Robert Fico ve středu večer prohlásil, že je připraven odstoupit ze své funkce. „Navštívil jsem dnes prezidenta republiky Andreje Kisku a sdělil jsem mu, že jsem připraven odstoupit z funkce,“ řekl Fico na tiskové konferenci vysílané síťovými televizními kanály. Informuje Sputnik.

Robert Fico | foto: stalo-se.cz

Před tím bylo uvedeno, že poslanci Slovenské národní rady příští pondělí na zvláštním zasedání projednají otázku důvěry vůči premiérovi Robertu Ficovi. V případě, že poslanci většinou hlasů přijmou rozhodnutí o nedůvěře premiérovi, bude muset odstoupit z funkce i celý kabinet, píše Sputnik.

Vážná politická krize se rozpoutala na Slovensku před dvěma týdny po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Kuciak dlouhou dobu vedl vyšetřování o stycích mafiánských struktur s politiky. Podle slov policejního prezidenta Tibora Gašpara profesionální činnost novináře je ve vyšetřování případu hodnocena jako hlavní motiv vraždy, avšak vyšetřování odhalilo, že Gašparův švagr měl manipulovat s místem vraždy.