Je za tím americká stopa? Britové dělají vše, aby pravda o smrti Skripala nespatřila světlo světa

WASHINGTON – MOSKVA | Spojené království Velké Británie a Severního Irska zablokovalo v Radě bezpečnosti ruský návrh prohlášení o incidentu s otravou bývalého plukovníka GRU Sergeje Skripala. Ve středu to prohlásilo stálé zastupitelství Ruské federace při OSN, informují ruská média, které cituje Sputnik. Zasedání RB OSN bylo mimořádné a svoláno právě bylo Brity.

Sergej Skripal | reprofoto: RTL

„Ruský krátký a faktologický návrh prohlášení pro tisk učiněný na zasedání Rady bezpečnosti OSN 14. března, který vyzývá k neodkladnému civilizovanému vyšetření chemického incidentu ve Velké Británii, jež má velký ohlas v souladu se stávajícími pravidly příslušné organizace (OPCW), byl zablokován zástupci této země v hrubé formě a pod politizovanými záminkami,“ cituje agentura tiskového mluvčího stálého zastupitelství Fjodora Stržižovského.

Tiskový mluvčí vysvětlil, že britská delegace učinila změny, které zkreslují smysl dokumentu, jenž byl navržen za účelem zachování jednoty Rady bezpečnosti OSN v dané otázce.

Britové odmítají vyšetřování. Je za tím americká stopa? Zavraždili Skripala Američané s vědomím Britů?

Marija Vladimirovna Zacharova


Velká Británie odmítá spolupráci s Ruskou federací ve věci smrti Skripala, i když to stanovuje odpovídající konvence, uvádí ruské ministerstvo zahraničí.

loading...

„Velká Británie odmítá vydat Rusku vzorky látky, kterou byl otráven bývalý pracovník GRU Sergej Skripal a také další faktické informace o tomto případu,“ oznámila ve čtvrtek mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Vladimirovna Zacharova.

„Londýn, ještě jednou to mohu potvrdit, odmítá poskytnutí nějakých faktických informací ohledně tohoto případu. Nelze mluvit o poskytnutí ruské straně třeba vzorků látky, která byla nalezena na místě činu,“ řekla Zacharovová na brífinku v Moskvě.

Dodala, že Velká Británie neposkytla ani další detaily, které jsou spojené s incidentem v Salisbury, ani přes dvoustranné spojení, ani prostřednictvím mezinárodních organizací: „Žádné informace, které by aspoň trochu mohly objasnit situaci. „Vidíme pokračování této informačně-politické show,“ uzavřela ruská tisková mluvčí.

The New York Times vydal článek, ve kterém informuje, že k otravné látce se dostaly Spojené státy při likvidaci vojenského polygonu v Uzbekistánu, kde se testovaly sovětské chemické zbraně. Proto není možné vyloučit, že právě Američané mohli ve spolupráci s Londýnem Skripala otrávit, aby tak rozpoutali diplomatickou válku, či pak použili sovětské chemické zbraně v Sýrii a tím zahájili invazi do Sýrie s vyhnáním legálně pobývajících ruských vojsk v Syrské arabské republice a tím rozpoutali III. světovou válku.

loading...
Reklama:
loading...