Jižní Afrika kritizuje rozhodnutí Australské vlády urychlit udělování přistěhovaleckých víz pro bílé Jihoafrické farmáře

JOHANNESBURG | Experti z Jižní Afriky tvrdí, že neexistují žádné důkazy o tom, že by byli cílem násilí, že by byli napadáni po tom, co Jihoafrická vláda ukradla jejich půdu. Pardon znárodnila a dala ji černým Afričanům. O kritici z JAR informuje theguardian.com.

V JAR probíhá pogrom na bílé | foto: reuters

Na rozdíl od předchozí doby, kdy celý svět Jižní Afriku bojkotoval a tisk a politici řvali pokaždé, když jihoafrická policie teroristy z Afrického Národního Kongresu trochu zmáčkla, je nyní světový tisk a také všichni politici zticha a o bojkotu svých vrahů si mohou jihoafričtí bílí farmáři nechat jen zdát.

Gareth Newham z Institutu pro bezpečnostní studie Jihoafrické republiky v oblasti kriminální statistiky uvedl, že neexistují žádné důkazy, které by podporovaly myšlenku, že by bílí zemědělci byli napadání více než kdokoli jiný v zemi.

Tento pan expert řekl: „Mladí černoši, kteří žijí v chudých městských oblastech, jako jsou Khayelitsha a Lange, čelí mnohem většímu riziku, že budou zavražděni. Míra vraždy se pohybuje mezi 200 a 300 vraždami na 100 000 lidí. Neřekl bych, že běloši jsou častěji zavražděni než jiné skupiny, obyvatel Jižní Afriky nemáme o tom dostatek důkazů“.

Jenže zapomněl dodat, že v případech oněch zmiňovaných vražd se zabíjejí černí obyvatelé Jihoafrické Republiky mezi sebou! OSN nedělá nic, ale lautr nic. A do Evropy dál proudí příliv drbanů z Afriky! Pracovití lidí z Afriky musí utkat jinam.

loading...
loading...
Reklama:
loading...