Australský ministr vnitra nabídl azyl pronásledovaným bílým farmářům z JAR

CANBERRA | Peter Dutton se snaží pomoci pronásledovaným bílým jihoafrickým farmářům, informuje The Sydey Moring Herald. Web dále dodává, že Austrálie řeší, jaké víza mohou nabídnout vyvlastněným bílým jihoafrickým zemědělcům, kteří čelí násilí černých obyvatel Jihoafrické republiky a ukradení jejich pozemkům vyvlastněním tamní černé komunistické vlády rasistů.

Peter Dutton | reprofoto: youtube.com

Ministr vnitra Peter Duton věří, že si tamní zemědělci zaslouží zvláštní pozornost a potřebují pomoc od civilizované země, jako je Austrálie. „Pokud se podíváte na snímky a čtete příběhy, tak uslyšíte hodnocení, že je to strašná situace, které čelí,“ řekl tuto středu australský ministr v rozhovoru pro News Corp, ze kterého The Sydey Moring Herald cituje.

„Máme potenciál pomoci některým z těchto lidí, kteří jsou pronásledováni,“ uvedl australský ministr vnitra, který vyvíjí snahu a zjišťuje na základě jakých víz mohou být bílí farmáři, kteří v JAR čelí černému rasismu. Zvažuje udělení humanitárních víz.

„Myslím, že podle informací, které máme k dispozici, tamní lidé potřebují pomoc a potřebují pomoc od civilizované země jako je naše,“ vysvětlil australský ministr vnitra s tím, že je jasné, že dotyční farmáři chtějí tvrdě pracovat a integrovat do zemí jako je Austrálie. „Chceme, aby lidí, kteří k nám přicházejí, dodržovali naše zákony, integrovali se do naší společnosti, tvrdě pracovali a nevedli život na úkor obecného blaha,“ vysvětlil proč země, která razantně odmítá některé přistěhovalce, vyvíjí tuto aktivitu na úrovni vlády.

Podle něj nastal právě nyní čas jedna, kdy v nejbližších dnech navrhne řešení, jak pomoci jihoafrickým bílým farmářům, kteří ve své zemi čelí brutálnímu černému rasismu, přišly o své majetky a nyní hájí jen svůj holý život. Stane se Austrálie místem kam budou migrovat bílí celého světa pronásledováni bílý rasismem?