Sergej Viktorovič Lavrov o hrozbách Američanů vůči Sýrii mluvil jako o nepřijatelných

ASTANA | Hrozby amerických útoků na Sýrii jsou nepřijatelné, oznámil ministr zahraničních věcí Ruské federace Sergej Viktorovič Lavrov, kdy jej cituje světová zpravodajská agentura Sputnik, jenž je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Sergej Viktorovič Lavrov

Hrozby jednostranných útoků Spojených států (SS) na Sýrii jsou nepřijatelné a nepřípustné, oznámil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na tiskové konferenci v Astaně po jednání s tureckým a íránským kolegou.

„Hrozby jednostranných útoků Spojených států na Sýrii, které nedávno zazněly, včetně Damašku, jako tomu bylo v dubnu minulého roku na základě nepodložených obvinění z použití Sýrií chemických zbraní, jsou nepřijatelné a nepřípustné. O tom byli jasně informováni američtí zástupci diplomatickými a vojenskými cestami,“ řekl ministr Lavrov, Sergej Viktorovič.

Ruské ozbrojené síly jsou podle prohlášení Generálního štábu ozbrojených sil Ruské federace připraveny odrazit jakýkoliv útok ze strany Američanů na svrchovanou Syrskou arabskou republiku a jejich aktivita v oblasti sílí.

Reklama: