Přiznání, že to byli Američané? Vypadá to, že Rusko je za otrávením Skripala, prohlásil D. J. Trump

WASHINGTON | Vůdce Spojených států (SS) Donald JohnTrump zvážil obvinění Velké Británie proti Rusku v případě otrávení bývalého zpravodajského důstojníka Sergeje Skripala a jeho dceru. O prohlášení, které na druhou stranu může být americkým přiznáním, že za dvojnásobnou vraždou může být americká stopa, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik.

Trumpův řitní otvor

„Rozhodně to vypadá, že za tím jsou Rusové. Je to něco, co by se nikdy nemělo stát a my to bereme velmi vážně stejně jako mnoho dalších, podle mého soudu,“ řekl D. J. Trump reportérům v Oválné pracovně Bílého domu ve čtvrtek.

Ruská oficiální místa předtím odmítla všechna obvinění ze strany Londýna, že Moskva je nějakým způsobem zapojena do tohoto incidentu. Podle ruského ministra zahraničních věcí Sergeje Viktoroviče Lavrova je Moskva připravena spolupracovat na vyšetřování. Nehledě na to ale britský ministr zahraničních věcí odmítl poslat vzorky chemické látky, která byla údajně použita pro otravu Skripala.

Americký tisk ovšem přišel s informacemi, že Spojené státy mohl otravnou látku získat již před více než dvaceti lety, když likvidovali bývalý polygon SSSR na území Uzbekistánu, kde byla tato sovětská látka testována. Navíc Ruská federace v minulém století veškeré zbraně zděděné po Sovětském svazu měla zlikvidovat. Stojí tedy za vraždami CIA či jiná americká tajná služba?

Reklama: