Kalousku, tehdy se demonstrovalo za svobodu a demokracii. Média protesty vykreslovala jako výstřelek několika feťáků a policie demonstranty mlátila

PRAHA | Mezi poslanci Václavem Klausem mladším (ODS) a Miroslavem Kalouskem to zase jednou jiskří. Kalousek prohlásil, že se mu z výroků Klause mladšího dělá nevolno, a poslanec ODS si to nenechal líbit, informují přestřelce na sociálních sítích ParlamentniListy.cz. Klaus tehdy byl na Národní třídě a Kalousek byl jen kolaborantské ochlupení havloidního pyje u Lidovců, kteří si s KSČ hráli na „lidovou demokracii.“

Mirďa Pinďa Kalousek nalitý jako prase

Václav Klaus pro Reflex.cz prohlásil, že politika do škol nepatří, čímž se jasně vymezil proti čtvrteční výstražné stávce žáků a studentů, kteří chtěli dát najevo, že se jim nelíbí počínání prezidenta Miloše Zemana a premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO).

Netrvalo dlouho a dočkal se ostré reakce: „Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek Klausovi mladšímu sdělil, že jeho otec účinkoval v první vládě svobodného Československa a Československo se po více než čtyřiceti letech vlády komunistů stalo svobodným především díky protestům, které vedli studenti. Kalousek zdůraznil, že těmto studentům byl tehdy vděčný. Zato z Klause mladšího se mu udělalo nevolno,“ píše zmíněný web.

Komunistické ochlupení Kalousek

Poslanec ODS ovšem nelenil a také k tomu napsal pár řádek. Slovní přestřelka pokračuje. Na sociální síti Facebook Klaus zdůraznil, že mu extrémně vadí srovnávání dnešních protestů s akcemi z roku 1989. Tehdy se demonstrovalo za svobodu a demokracii. Média protesty vykreslovala jako výstřelek několika feťáků a policie demonstranty mlátila. Dnes je však situace jiná.

„Dneska máme svobodu slova, shromažďování i svobodné volby. Protestující jsou adorovaní v přímém přenosu většinou hlavních zpravodajských kanálů. Kdyby se nějaký policista na demonstranta křivě podíval – dostane pět let nepodmíněně. Tak si tyhle srovnání a reminiscence s prominutím strčte za klobouk, vy svatouškové,“ nebral si servítky Klaus.

Reklama: