Pražský hrad očekává návštěvu Vladimira Vladimiroviče Putina v České republice

PRAHA | Pražský hrad má zájem o návštěvu ruského prezidenta Vladimíra Putina v České republice. Uvedl to ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák v rozhovoru zveřejněném v úterý na internetových stránkách pražských novin Mladá fronta DNES, z kterého cituje světová zpravodajská agentura Sputnik.

Miloš Zeman a Vladimir Vladimirovič Putin | reprofoto: cz.sputniknews.com

„Máme zájem o to, aby kontakty na nejvyšší úrovni nesly odpovídající charakter. Takže když byl prezident Miloš Zeman dvakrát v Rusku a setkal se s ruským prezidentem dvakrát, pak by mohl ruský prezident navštívit i Českou republiku. Samozřejmě zatím není jasné, kdy nastane ten správný okamžik,“ uvedl hlavní poradce zahraniční politiky Miloše Zemana.

Vladimir Putin dostal oficiální pozvánku na návštěvu České republiky během setkání s Milošem Zemanem loni v listopadu v Soči.

„Poslali jsme prezidentu Putinovi telegram s gratulací k jeho znovuzvolení, ve kterém se opakuje, že ho prezident Zeman rád přivítá v České republice,“ řekl Rudolf Jindrák. Poznamenal také, že teoreticky by ruský prezident mohl tuto návštěvu realizovat v závislosti na jeho volném čase, ale zatím jsme se s ruskou stranou nedohodli.

Reklama: