Plátek horší než Respekt

Dlouho dobu jsem si myslel, že na nejnižším stupni české žurnalistiky stojí žumpa jménem Respekt a nic pod ním už logicky nemůže být. Nyní zjišťuji, jak hluboce jsem se mýlil. Aktuální 5. číslo časopisu Revue FORUM představuje reinkarnaci toho nejhoršího myslitelného zaprodaného protektorátního psaní. Ve srovnání s ním je Árijský boj vznešeným a intelektuálním plátkem (sic!).

Jan Kopal | foto: Ivana Haslingerová

Revue FORUM pod vedením šéfredaktora Pavla Šafra se zaklíná svobodou a drze žebrá o příspěvky ve prospěch sdružení pro podporu svobodné žurnalistiky FREE CZECH MEDIA. Už z názvu tohoto spolku je jasné, že tady jde o médium sloužící cizáckým zájmům. Nedivil bych se tomu, kdyby za ním stál George Soros osobně, nebo nějaká jiná kreatura.

V posledním vydání (doopravdy bych si přál, aby bylo poslední) tvrdě útočí proti stávajícímu i minulému prezidentovi (Miloši Zemanovi a Václavu Klausovi), politikům s vlastními názory (Andrej Babiš, Václav Klaus ml., Tomio Okamura, Jaroslav Foldyna, Petr Robejšek, Radek Koten), ale i osobnostem s nemainstreamovými pohledy na věc (Tereza Spencerová, Petr Hájek, Jiří Vyvadil, Petr Žantovský). Výmluvné jsou už samotné titulky tohoto čísla: „Sametová kontrarevoluce“, „Normalizátor Žantovský“, „Časovaná bomba přímé demokracie“, „Okamurův Koten. Velkovýrobna nesmyslů“, „Putinovi služebníci“, „Kdo v České republice pomáhá Rusku“, „Bojovník Tomio. Ze šikanovaného chlapce vůdcem“, „Nehrajme si s czexitem. Vystoupení z EU by znamenalo tragédii“, „Mýty o Evropské unii. Nenechme si nalhat každou hloupost“. Tolik zloby, nenávisti, lží a pomluv v jednom vydání!

Paranoidně se zde blábolí o ruské páté koloně a na podporu svých tezí si pomáhá ochotnými presstituty, představiteli umělecké angažované fronty, kolaboranty a přisluhovači jako jsou Jan Hřebejk, Jan Sokol, Marek Hilšer, Václav Moravec a Tomáš Zdechovský. Plně v duchu hesla, kdo nejde s námi, jde proti nám. Kdo není náš, je prokremelský novinář. Soudruzi eurohujeři v tom mají jasno!

loading...
Reklama:
loading...