Liberální demokracie je synonymum pro totalitu a politické neziskovky jsou noví StBáci

Předseda České společnosti pro civilizační studia Jan Frank: „Trenér podprůměrného klubu v podprůměrné fotbalové zemi řekne po zápase pro marginální TV, že při situaci před gólem šlo o chybu černocha, hráče týmu. Z tónu je zjevné, že si nevzpomněl na jméno, použil nejrychleji uchopitelné druhové označení. Byl na to ostatně tázán. V mžiku se hraje ne o střed tabulky, ale o reputaci a sponzory. O holé živobytí klubu v podstatě, tedy i hráčů, jejich rodin.“

Petr Hampl | reprofoto: Debatní klub (Studio Kolektif Praha)

Je to naprosto přesné. Źijeme v zemi, kde fakticky vládnou estébácké sítě aktivistů neziskovek, velkých médií a státních byrokratů. Šíří atmosféru strachu, kdokoliv se může stát obětí, obrana prakticky neexistuje. Všimněte si, že trenér Petržela neřekl nic jako „špinavý negr“ nebo něco na ten způsob. Slova jako černoch či běloch či Číňan přece nejsou urážky. Pravidla jsou neustále zpřísňována, obětí může být kdokoliv. To nás ohrožuje mnohem více než Babiš. A neskonale více než změny nějakých „ústavních zvyklostí“, o kterých nikdo ani neví, v čem by vlastně měly spočívat.

Vláda, která umožńuje, aby takové bandy řádily v zemi, je špatná vláda. Ústava, která umožńuje, aby takové bandy řádily v zemi, je k ničemu. A představitelé těchto estébáckých komand mají tu drzost povykovat na náměstí, že oni jsou ta správná „liberální demokracie“. Neuvěřitelné.