To nejhorší, co nám po Slávkovi Sobotkovi zbylo, je privatizace OKD

Bohuslav Sobotka končí ve vysoké politice. Včera to oznámil na svém facebookovém profilu s tím, že na konci března opustí Poslaneckou sněmovnu a od 1.4. bude nadále už jen řadovým členem ČSSD.

Radek Rozvoral

Je to logický krok, jelikož Bohuslav Sobotka by nikdy nepodpořil vládu, ve které bude premiérem Andrej Babiš, což je mimochodem vidět i na většině jeho současných hlasování ve Sněmovně.

Bohuslav Sobotka je ve vysoké politice od 1. června 1996, kdy byl poprvé zvolen poslancem a od té doby jeho politická kariéra pouze rostla. Vystřídal postupně mnoho politických funkcí a to jak stranických, tak také sněmovních a vládních. Jako předseda ČSSD se stal v lednu 2014 předsedou vlády České republiky.

To nejhorší, co nám po panu Sobotkovi zbylo, je privatizace OKD. Tento kostlivec ve skříni nás bude strašit ještě dlouhou dobu a nám nezbývá než doufat, že bude tato kauza jednou spravedlivě došetřena. Celkové hodnocení politické kariéry Bohuslava Sobotky vystavili voliči v říjnových sněmovních volbách v minulém roce, kdy ČSSD propadla pomalu až na samé dno.

Reklama: