Duchovní vůdce Muslimského bratrstva byl odsouzen k trestu smrti. Nyní již podruhé

KÁHIRA | Duchovní vůdce zakázané teroristické organizace Muslimské bratrstvo Mohammed Badíja a dalších 13 aktivistů této egyptské zrůdné islamistické organizace, která rozpoutala peklo známé jako Arabské jaro, byl odsouzen k trestu smrti. Informovala rozhlasová stanice Hlas Ruska s odkazem na zprávu, která byla oznámena v místních médiích. Oznámení konečného verdiktu je plánováno na 3. srpna.

Mohammed Badíja - islamistický zločinec

Mohammed Badíja – islamistický zločinec

Všichni odsouzení byli obviněni v případu nepokojů, ke kterým došlo 22. července 2013 v Káhiře. To již v Egyptě byli muslimští radikálové svrženi a připravení o vládní posty. Soud je uznal vinné z vraždy, podněcování k vraždě a z napadení příslušníků silových struktur.

Pro Mohammeda Badíju se jedná už o druhý trest smrti. Na jaře figuroval mezi 700 islamisty, kteří byli odsouzeni k trestu smrti za vyprovokování násilí a nepokojů ve městě El-Miňá, tento první trest smrti mu byl pak následně zmírněný na trest doživotí, tak jako všechny dosud vynesené tresty smrti. Nyní by ovšem oprátce uniknout již nemusel.

Reklama: