Protestuji proti nepravdě poslance Volného ze SPD

Na kandidátních listinách strany ROZUMNÍ nebyl žádný žádný bývalý člen Úsvitu ani nikdo, kdo chtěl kandidovat na kandidátce SPD a nebyl zařazen. Důrazně protestuji proti slovům poslance za SPD Lubomíra Volného, ze dne 22. 3. 2018, že ti, kteří neuspěli na kandidátkách SPD, kandidovali na kandidátkách ROZUMNÝCH. Ani jeden takový kandidát na plných kandidátních listinách ROZUMNÝCH v celé ČR nebyl.

Petr Hannig

Ani jeden kandidát z bývalého Úsvitu, ani jeden kandidát, který by měl spojitost se stranami Tomia Okamury, se kterým mě už dávno pojí snaha o zařazení prvků přímé demokracie a odvolatelnosti politiků, které Strana zdravého rozumu, jak se dříve ROZUMNÍ jmenovali, prosazuje už od roku 2006.

ROZUMNÍ naopak své kandidátní listiny nabídli členům Národní demokracie v čele s politicky soudně perzekuovaným Adamem Benjaminem Bartošem. ROZUMNÍ měli tu odvahu, tak zvaně si zadat s někým, kdo je autentickým kritikem stávajících politických praktik. Jako prezidentský kandidát jsem byl přítomen všem soudním jednáním s A. B. Bartošem.

ROZUMNÍ nabídli své kandidátní listiny i dalším stranám, např. středové Změně pro lidi, dále pak „nesládkovým“ Republikánům a dalším menším politickým subjektům, aby se netříštila politické scéna odmítající povinné přijímání migrantů.

ROZUMNÍ si však myslí, že pouze jedna politická strana v Poslanecké sněmovně charakteru SPD je málo a nemá sílu na to aby odvrátila např. nekontrolovaný příliv ilegálních migrantů, což se teď při vyjednávání o vládě jasně ukazuje a ANO SPD Tomia Okamury odsunuje na vedlejší kolej.

Nikdy jsem nekritizovali SPD ani Tomia, se kterým mě osobně pojí dlouholeté přátelství, vzhledem k našemu společnému kamarádovi Vítězslavu Vávrovi. Proto invektivy pana Volného považuji za nepřijatelné, už z toho důvodu, že musíme všichni stát za panem prezidentem Zemanem, na kterého se soustřeďuje mediální útok.