Čína vynesla na oběžnou dráhu tři družice

PEKING | Čína v sobotu vynesla úspěšně na oběžnou dráhu tři družice na dálkové sondování Země pro civilní potřeby vlastního projektu a výroby, oznámila Čínská korporace kosmické vědy a techniky (CNSA) na sociální síti WeChat. Informuje světová zpravodajská agentura Sputnik.

Ilustrační snímek

Start nosné rakety Chang Zheng 4 s družicemi na palubě byl uskutečněn v neděli v 11:22 místního času (5:22 SEČ) z kosmodromu Tchaj-jüan v severní provincii Šan-si. Později bylo potvrzeno, že všechny tři družice byly jedna po druhé úspěšně vyneseny na zadanou oběžnou dráhu.

Jak podotýkají v CASC, vypuštění vlastních civilních družic pro dálkové sondování Země umožní četným specializovaným podnikům v Čínské lidové republice stát se v této sféře nezávislými na cizích zemích a jejich projektech.

Civilní družice s velmi přesným a efektivním optickým systémem se dají použít při průzkumu přírodních zdrojů, pro monitorování přírodních kataklyzmat a jejich včasného prognózování a také při reagování na mimořádné situace.

Družice mohou užívat podniky zemědělského a lesního hospodářství, stavební a dopravní podniky a také podniky, které realizují projekty ochrany životního prostředí.

Byl to již 270. start raket typu Chang Zheng.

Reklama: