Izrael na nátlak OSN nedeportuje černé do Afriky, ale do EU s požehnáním Bruselu

JERUZALÉM | Izrael se vzdává plánu deportovat do Afriky 16 tisíc migrantů. Místo toho pojedou do západních zemí. Takové rozhodnutí bylo učiněno po jednání izraelského státu s Úřadem Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR), sděluje agentura Reuters.

„Mírumilovný“ ksicht

Jak informuje zpráva, tak se Izrael a UNHCR dohodli na tom, že pošlou do Evropské unie 16 250 migrantů. Státy, které je přijmou, nejsou jmenovány. Ještě několik tisíc Afričanů může zůstat v Izraeli po dobu kolem 5 let.

Následně izraelský premiér Benjamin Netanjahu jmenoval tři země, kam je je plánováno vyhostit. Podle jeho slov, UNHCR souhlasil „organizovat a financovat“ deportaci migrantů do takových vyspělých státu jakožto Kanada, Německo nebo Itálie.

Současně se rozhoduje o osudu 37 tisíc černých přivandrovalců. Vláda se na jednu stranu nachází pod tlakem nacionalistů, kteří vyžadují deportaci, na druhou — slyší výzvy o přijetí parazitů. V únoru vláda oznámila 20 tisícím černým Afričanům, že mají dva měsíce na to, aby opustili zemi. V opačném případě se dostanou do vězení.

Černým přivandrovalcům ze Súdánu a Eritrei, nabídli 3,5 tisíc dolarů a letenky do bezpečné země v Africe. Oficiálně se o zemi neinformovalo, ale média uváděla Rwandu.