David Pavlorek je ubožák, který nic nedokázal

David Pavlorek, který na filosofické fakultě vede inkviziční kampaň proti mé knize, sám nedokončil doktorská studia, žádnou knihu nenapsal (Prolomení hradeb je moje třetí), a kritizovanou knihu nečetl. Tak až zase uslyšíte o těch lepších a vzdělaných lidech, co se tak liší od těch údajně chudých, nevzdělaných a zakomplexovaných Zemanových voličů, vzpomeňte si na tohoto příslušníka „intelektuální elity“, kterého studenti pražské Filosofické fakulty zvolili jako svého zástupce. To je, panečku, úroveň!

Petr Hampl

Moc děkuju za podporu posledních dnů. Hodně mě povzbudila. Parlamentní listy napsaly, že po cenzurní akci na univerzitě se strhla bouře a je to celkem výstižné. Kamarádi, osobnosti i dost lidí, které jsem neznal, všechny to naštvalo. Naštvané matky, IvČRN, Eva Svobodová, Lea Vojteková, Petr Paulczynski, pan Haas, Martin Konvička a jeho přátelé (a mnoha dalším, co jsem je neuvedl, se omlouvám).

Kdo už Prolomení hradeb přečetl, tak ví, že to není politická agitka, ale že ta kniha obsahuje strukturovanou a logicky konsistentní argumentaci a že dává hodně prostoru pro diskuzi s druhou stranou. Prostě kniha pro ty, kdo chtějí opravdu pochopit, co se děje. Benjamin Kuras o ní napsal, že ta kniha obnovuje víru, že sociologie jako disciplína může mít nějaký praktický význam.

Takže ty útoky jsou opravdu bezdůvodné. Jenže to Kavárna neví, protože ti lidé nejsou zvyklí číst to, co zakazují. Oni vlastně působí dojmem, že nejsou zvyklí číst nic delšího než facebookové zprávy. Je smutné, že na dnešní filosofické fakultě s tím někteří vystačí.

Reklama: