Na křečka patří motyka. Už nesmí blokovat výstavbu dálnic

Křeček polní již nesmí blokovat výstavbu dálnic ve Zlínském kraji. Tyto klíčové dopravní tepny nutně pokračujeme. Nemůžeme být pozadu za ostatními regiony naší země. Navíc je křeček v boji ekologických aktivistů proti dálnicím jen zástupným problémem.

Ivo Valenta

Křeček už se prý totiž dávno odstěhoval jinam. A i kdyby tomu tak nebylo, jistě si rád najde útočiště o pár desítek metrů dál. I přesto však báchorky o něm prozatím zastavily veškeré stavební práce. Ke změně snad přispěje i nová petice, pod kterou se podepsalo již přibližně 15 tisíc lidí, a kterou dnes předal v Senátu její iniciátor Libor Lukáš, předseda Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě.

Spolu s peticí všem přítomným kolegům rozdal plyšové křečky. Již je nás tedy více než 15 tisíc, kdo hlasitě usilujeme o dobudování klíčových dálničních tepen, které by spojily Slovácko i celý Zlínský kraj se světem.

Osobně budu bojovat všemi prostředky za to, abychom společnými silami porazili nepřejícné ekologické aktivity a konečně dopřáli občanům našeho regionu kvalitní dopravní spojení.

Reklama: