Andy Babiš nevyloučil předčasné volby

PRAHA | Krátce po čtvrtečním finálním jednání šéfů hnutí ANO a ČSSD o koaliční vládě, které skončilo neúspěšně, sdělil premiér v demisi v rozhovoru pro Právo, že ho ukončení jednání samotného překvapilo, informují ParlamentníListy.cz s tím, že Babiš dále kvákal cosi asi takto:

Andy Babiš – Je na drogách nebo na čem frčí? | reprofoto: youtube.com

„Straně, která získala o 22 procent méně, jsme nabídli pět resortů a dva silové. Odmítla nás. Nerozumím tomu, proč to zkrachovalo,“ uvedl Babiš. A nevyloučil i předčasné volby, jelikož politické hnutí Svoboda a přímá demokracie stále odmítá, ale to je jasné, když jeho poskok Pelikán nechal unést Nikulina na příkaz Amerických okupantů.

Krachu jednání o vládě ANO a ČSSD prý sám premiér stále dobře nerozumí. „Neslyšeli jsme od nich nic jiného, než že pan Hamáček má vést resort vnitra, celé jednání bylo jen o tom, jiná nabídka nepadla,“ upřesnil v rozhovoru pro Právo s tím, že jako důvod ČSSD uvedla, že je to pro ně symbol. „Přitom o trestním stíhání nebyla vůbec řeč, o tom pan Hamáček mluvil až před novináři na tiskovce,“ blábolil a vypadal, že by mohl snad být i na drogách, jelikož nevypadal v dobré kondici.

V návaznosti na to mu prý premiér nabídl resort spravedlnosti. „Řekl jsem dobře, kauza je u státního zástupce a resort spravedlnosti je nad státními zástupci, tak si jej vezměte, pokud máte pocit, že by ministr spravedlnosti mohl mít nějaký vliv na trestní stíhání,“ řekl Babiš s tím, že ve středu nabídli ČSSD obranu, zahraničí, kulturu a školství. Ve čtvrtek jim místo kultury a školství nabídli zemědělství „S těžkým srdcem jsem kývl na práci a sociální věci,“ popisoval handlování s ministerstvy jako s vejci na trhu mezi babkami.

Sociální demokracie podle Babišových slov neudělala vůbec nic. Mluvila prý stále jen o tom, že chce vnitro a ani o jejím programu nebyla ani řeč. Nyní ČSSD podle serveru Novinky.cz oznámila, že jde do opozice

Co se týká jednání s SPD, s tím podle premiérových slov ANO nejedná. „Jedna možnost jsou i předčasné volby. Pirátům a ODS podle některých průzkumů stoupají preference, tak kdo ví, jestli to není varianta,“ odpověděl na otázku, kdy je možné očekávat vládu s důvěrou.