SPD v doplňujících senátních volbách podpoří Zemanovce Nečase

ZLÍN | V doplňovacích senátních volbách ve Zlínském kraji, které se konají po odstoupení senátora Ing. Čuby (senátor za Stranu Práv Občanů), podpoří hnutí SPD MUDr. Nečase – kandidáta Strany Práv Občanů – a nebude stavět vlastního kandidáta, informuje SPD.

Lubomír Nečas

„Jde o doplňovací volby pouze na období 2018 – 2020 a chceme zvýšit šance na zvolení kandidáta našeho názorového proudu. Jde o vstřícný krok k SPO, jejímž čestným předsedou je prezident republiky,“ stojí v prohlášení.

SPOZ a SPD v posledních krajských volbách spolupracovaly, ale pak se rozešly. Největším pojítkem mezi oběma politickými uskupeními je podpora Miloše Zemana a pohled na zločineckou organizaci zlodějů, lhářů a mediální manipulátorů pod označením Česká televize.

„Senát je v naší společnosti a v politickém životě České republiky vnímán veřejností spíše jako instituce nadbytečná. Je tomu tak dosud i přesto, že většina senátorů se pokouší změnit tento zkreslený obraz nelehkou prací na poli legislativy i pomocí svým voličům ve volebních obvodech,“ míní MUDr. Lubomír Nečas, předseda SPOZ a kandidát do senátních voleb v obvodě Zlín.

Dále pak dodává, že Senát má řadu úkolů, které se přímo nevztahují k regionu, který by chtěl zastupovat. „Jedná se např. o připomínkování návrhů zákonů a zákonodárnou iniciativu. Dopad těchto funkcí senátu je sice nepřímý, ale může výrazně ovlivnit životy všech občanů,“ dodává Nečas.

Dále pak slibuje: „Pokud bych však ze své případné funkce mohl ovlivnit dění ve svém volebním obvodu, tak bych navázal především na svou dosavadní veřejnou a profesní činnost. Zaměřil bych se především na otázky zdravotnické a sociální. Jedná se o problematiku organizace zdravotnictví v regionu, která je v současné době vysoce aktuální. Finanční prostředky, které jdou do Zlínského kraje na léčení pacientů, jsou dlouhodobě jedny z nejnižších v republice. Z dalších oblastí region potřebuje dotáhnout do konce výstavbu dálnice D1 Brno – Hulín – Ostrava a navazující D49 ve směru na Zlín a dále na Slovensko v rozumné variantě. Je nutná také podpora elektrifikace trati Otrokovice – Zlín-Vizovice a s tím spojený centrální dopravní uzel ve Zlíně. Celou vahou senátorské funkce je třeba vyvíjet neustálý tlak na kompetentní orgány, aby se touto problematikou zabývaly a řešily ji.“

A své vyjádření ke kandidatuře končí slovy: „Myslím si, že kromě standardních činností, které funkce senátora obnáší, by měla být výraznější i činnost propagační. Ta by měla spočívat v informacích o funkci senátu, ale i o informační podpoře konkrétních kroků senátu.“

Za účasti čestného předsedy a prezidenta republiky Miloše Zemana se ve středu 28.března uskutečnil mimořádný sjezd Strany Práv Občanů ZEMANOVCI. Mimořádný sjezd SPOZ rozhodl o tom, že novým předsedou se stal šéf zlínské SPOZ Lubomír Nečas. Sjezd byl svolán kvůli rezignaci Jana Veleby na post předsedy strany.

Reklama: