Kerry v Egyptě při jednáních kritizoval tamní soudní procesy s militantními islamistickými teroristy

KÁHIRA | Americký ministr zahraničních věcí John Kerry přicestoval včera do Káhiry, kde jednal s novým egyptským prezidentem Abdal Fattah Sísím a svým protějškem Samehem Hassanem Shoukrym. Tématem bylo Muslimské bratrstvo, tehdejší islamistický i teroristický spojenec USA, a hrozba, kterou pro Blízký východ představuje konflikt v Iráku, informovala Tisková agentura Slovenské republiky na svém zpravodajském serveru. USA se zase vměšují do situace v Egyptě, podle nich tam asi proteklo málo krve.

John Kerry a Egyptský ministr zahraničí Sameh Hassan Shoukry

John Kerry a Egyptský ministr zahraničí Sameh Hassan Shoukry

John Kerry navštívil Egypt den poté, co egyptský soud potvrdil rozsudky smrti vůči 183 členům Mursího Muslimského bratrstva včetně vůdce hnutí Muhammada Badího. Samotný Mursí na svůj rozsudek smrti stále čeká.

„Spojené státy chtějí spolupracovat s vládou prezidenta Sisiho, vyjadřujeme však také znepokojení nad porušováním lidských práv a omezováním svobody projevu v Egyptě,“ řekl představitel ministerstva zahraničí země, která porušuje lidská práva a svobodu slova denně, jako i vraždí civilisty po celém světě – řekl to Kerry z USA.

Lhář a podporovatel terorismu Kerry: Muslimské bratrstvo nejsou teroristé

Kerry kritizoval vynášení rozsudků smrti nad členy Muslimského bratrstva i označení této teroristické organizace za teroristickou, jelikož prohlásil: „USA se nedomnívají, že Muslimské bratrstvo je pro Egypt bezpečnostní hrozbou, a nemáme informace dokazující jeho spojení s teroristickými skupinami.“ Ovšem, že USA podporují islámské teroristy je známé po celém světě, tudíž ani tato lež od Kerryho nepřekvapí.

Reklama: