Fiala škemrá prezidenta Zemana o schůzku

PRAHA | Předseda ODS Petr Fiala na tiskové konferenci oznámil, že neschopnost hnutí ANO sestavit funkční vládu s důvěrou Poslanecké sněmovny zavedla Českou republiku do politické krize. Dodal, že na tahu je nyní Miloš Zeman, a proto ho dnes požádal o schůzku, informuje web partaje s ptákem.

Petr Fiala Modrý klaun jako eunuch české politiky

„Více než pět měsíců po volbách tu stále máme jen jednobarevnou menšinovou vládu hnutí ANO, která nemá důvěru Poslanecké sněmovny, existuje jen díky toleranci prezidenta republiky a tiché hlasovací koalici s KSČM a SPD. Tím hnutí ANO zavedlo Českou republiku do politické krize a na samou hranici respektování ústavních principů, jak má vznikat a působit vláda,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

„V tuto chvíli je na tahu prezident Miloš Zeman, jehož ústavním právem a povinností je pověřit sestavením vlády osobu, u níž jsou zjevné předpoklady vést jednání, navrhnout a řídit vládu demokratických principů s důvěrou Poslanecké sněmovny. Dnes ráno jsem proto pana prezidenta požádal o schůzku, abych zjistil, jak celou situaci vidí a jaké má pro ni řešení,“ doplnil předseda občanských demokratů.