Falešné argumenty a lži na prosazování totality

Jako to mi chtějí opravdu tito erudovaní odborníci namluvit, že angina pectoris, ischemická choroba srdeční nebo astma jsou opravdu způsobeny pouze a jen kouřením? Tomu prostě nevěřím a věřit nebudu!

Ivo Valenta

Nejsem lékař a zároveň v žádném případě nepodporuji kouření. Ale tvrdit, že jen díky plošnému zákazu kouření v restauracích došlo k dramatickému poklesu počtu infarktů, mi připadá směšné, hloupé a především nedůstojné od lidí, kteří se propůjčují této manipulativní rétorice.

Všichni se shodneme na tom, že kouřit se nemá. Ale také bychom se měli shodnout na tom, že je třeba respektovat svobodu každého z nás a neomezovat svobodu podnikání. Proto jsem již před rokem usiloval o to, abychom nepropadali chiméře o plošném zákazu kouření, ale alespoň povolili prostorově vymezené a stavebně oddělené kuřárny.

Přestože jsem byl se svým návrhem v Senátu přehlasován, jsem rád, že obdobná novela teď leží s podpisy devadesáti poslanců ve Sněmovně. A chtěl bych věřit, že se nám podaří alespoň tuto změnu tentokrát prosadit.