Vladimir Vladimirovič Putin: Spojené státy svými akcemi v Sýrii v podstatě podporují teroristy

MOSKVA | Washington svými akcemi v Sýrii v podstatě podporuje teroristy, oznámil ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin po útoku západních států na syrské vládní objekty, informuje o prohlášení ruského prezidenta světová zpravodajská agentura Sputnik.

Vladimir Vladimirovič Putin | reprofoto: Sputnik

„Svými akcemi Spojené státy přinášejí utrpení civilnímu obyvatelstvu, v podstatě podporují teroristy,“ oznámil Putin, Vladimir Vladimirovič ve speciálním prohlášení, které zveřejnila tisková služba Kremlu.

Zločinecký vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump prohlásil, že nařídil zaútočit proti Sýrii.Dnes 14. dubna od 3:42 do 5:10 MSK (2:42-4:10 SEČ) letadla a lodě ozbrojených sil SS, Velké Británie a Francie raketami zaútočily na objekty vojenské i civilní infrastruktury Syrské arabské republiky.

Teroristé v Sýrii uvítali raketový útok západních mocností oslavami. V nejbližších hodinách se dá očekávat jejich protiútok proti syrským ozbrojeným silám a civilnímu obyvatelstvu. Oslavy teroristů jasně dokazují komu útok prospěl. Spojené státy, Francie a Spojené království Velké Británie a Severního Irska jasně prokázali, že jsou spojenci islámských teroristů a že je přímo podporují.

Byla to vojenská agrese

Ruský prezident Vladimir Putin považuje útok SS a spojenců za akt agrese proti suverénnímu státu, který je v přední linii boje proti terorismu. Podle hlavy Putina SS ještě více zhoršují humanitární katastrofu v Sýrii, uvedl Vladimir Putin v sobotním prohlášení.

„14. dubna Spojené státy s podporou svých spojenců raketami zaútočily na objekty ozbrojených sil a civilní infrastruktury Syrské arabské republiky. Bez sankcí Rady bezpečnosti OSN a porušením charty OSN, norem a principů mezinárodního práva byl spáchán akt agrese proti suverénnímu státu, který je na přední linii boje proti terorismu,“ oznámil.

Reklama: