Muž, který utekl z Alcatrazu, napsal FBI po 50 letech dopis

SAN FRANCISCO | FBI obnovila vyšetřování útěku tří mužů z Alcatrazu poté, co údajně doslala dopis od jednoho z nich. O tom informuje Unilad. John Anglin, který utekl spolu se svým bratrem Clarencem a Frankem Morrisem v roce 1962, údajně napsal dopis adresovaný FBI, ve kterém nabízí, že půjde znovu na rok do vězení výměnou za léčbu rakoviny.

Alcatraz | repro: wikipedia.org

Dopis byl datován 2013, veřejnosti byl ovšem ukázán až tento týden, informuje světová zpravodajská agentura Sputnik. „Moje jméno je John Anglin. Utelk jsem z Alcatrazu v červnu roku 1962 s bratrem Clarencem a Frankem Morrisem. Je mi 83 let a jsem ve špatném stavu. Mám rakovinu. Ano, všichni jsme to v tu noc zvládli, ale jen s těžkostmi! Frank zemřel v říjnu roku 2005. Jeho hrob je v Alexandrii pod jiným jménem. Můj bratr zemřel v roce 2011.

Když v televizi vyhlásíte, že mi bude slíbeno, že půjdu do vězení ne na delší dobu než na rok a dostanu lékařské ošetření, napíšu vám zpět, abych vám dal přesně vědět, kde jsem. Tohle není vtip, myslím to vážně.“

​Alcatraz byl postaven jako vězení, ze kterého nemělo být možné uniknout. Nachází se na ostrově v San Franciscu 1,25 mil od břehu. Podle informací Uniladu se 36 lidí pokusilo o útěk z Alcatrazu, věří se ovšem, že všechny byly neúspěšné. I o těchto mužích se myslelo, že se utopili při útěku. bylo uzavřeno v roce 1963.

loading...


loading...
Reklama:
loading...