Vrah Trump chtěl bombardovat v Sýrii i Ruské objekty. Pentagon tomu zabránil

WASHINGTON | Donald Trump byl připraven zaútočit v Sýrii i na ruské a íránské objekty, šéf Pentagonu James Mattis byl však proti, píše list The Wall Street Journal s odkazem na vlastní zdroje, informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Vrah Trump a vzteklý pes Mattis

Ministr obrany SS James Mattis podle novin navrhl Bílému domu tři varianty útoku. První variantou byl útok na syrské objekty, které mají vztah k chemickým zbraním. Druhá měla širší okruh cílů, včetně výzkumných center v oblasti chemických zbraní a objektů vojenského velení.

„Třetí varianta předpokládala útok na ruské systémy protivzdušné obrany v Sýrii. Byla připravena za účelem podkopání vojenského potenciálu syrského režimu, aniž by se dotkla politických mechanismů Bašára Asada,“ píše slovenský deník o amerických plánech na páchání válečných zločinů.

Vrah Trump podle novin trval na útoku proti ruským a íránským objektům v Sýrii, pokud to bude potřebné pro likvidaci syrské vojenské techniky, Mattis byl ale proti. Nakonec schválil Trump hybridní plán, že se vlastně nebombardovalo skoro nic, jelikož 2/3 střel bylo zničeno syrskou PVO.

„V noci na sobotu odpálili USA, Velká Británie a Francie na syrské území více než sto raket, jejichž větší část byla sestřelena syrskou protivzdušnou obranou. Tři lidé utrpěli zranění,“ upřesňují HlavnéSprávy.sk a dodávají, že Vladimir Putin to označil za akt agrese proti suverénnímu státu, který stojí v přední linii boje proti terorismu. Syrský prezident Bašár al-Asad označil agresi za akt terorismu a podporu teroristů v zemi.

loading...

Po slovech Trumpa, že je připraven bombardovat Sýrii, bylo mu z Moskvy odpovězeno, že pokud bude agrese směřovat vůči ruským cílům v Sýrii, bude taková raketa sestřelena a místo jejího odpalu zničeno. Pentagon po tomto prohlášení vyvinul vysoký tlak na to, aby ruské objekty nebyly cílem útoku, který je však i tak podle mezinárodního práva válečným zločinem útočné války.

loading...
Reklama:
loading...